Toyota Mirai vesinik-elektriauto läbis ühe tankimisega rekordilised 1000 km

14.06.2021

26. mai varahommikul kell 5.43 algas Toyota Mirai teekond Orly HYSETCO vesinikutanklast ja lõppes 1003 km pärast, olles läbinud rekordilise vahemaa vaid ühe paagitäiega.

Rekordi läbimiseks kasutati rohelist vesinikku ja keskmine kütusekulu oli 0,55 kg / 100 km, kusjuures Mirai mahutas 5,6 kg vesinikku.

1003 heitevaba kilomeetrit läbiti avalikel teedel Pariisist lõuna pool ning Loir-et-Cheri ja Indre-et-Loire´i piirkonnas. Juhid kasutasid keskkonnasõbralikku sõidustiili, kuid mitte ühtegi erilist tehnikat, mida tavajuhid ei saaks kasutada. Vahemaad ja kütusekulu tõendasid sõltumatud ametiasutused.

Uus Mirai on Toyota teise põlvkonna kütuseelemendiga vesinik-elektrisõiduk. Võrreldes esimese põlvkonnaga on sellel täiustatud jõudlus ja kütuseelementide süsteem ning see mahutab enam vesinikku. Uusima Mirai sõiduulatus normaalsetes sõidutingimustes ulatub umbes 650 km-ni ja tankimisaeg on alla viie minuti.

Toyota Mirai ja vesinik on Toyota algatuse „Beyond Zero“ aluseks

„Beyond Zero“ rõhutab, et nullheide pole Toyota lõppeesmärk.

See on vaid üks samm Toyota elektrifitseerimise teekonnal, mis tõendab võimalikkust liikuda nullheitest kaugemale. Mirai näitab selgelt heitevaba elektrilise mobiilsuse eeliseid ning samal ajal tagades ohutuse, mugavuse, suurema sõiduulatuse ja lihtsa tankimise.

Veelgi enam, vesinik kui usaldusväärne ja külluslik ressurss energia transportimiseks ja salvestamiseks on suurepärane võimalus parema ühiskonna loomiseks.

Vesinik võib pakkuda heitevaba mobiilsust mitte ainult maanteetranspordile, vaid ka rongidele, laevadele ja õhusõidukitele ning toota energiat tööstusele, ettevõtetele ja majapidamistele.

Rekordi saavutas neli juhti

Rekordikatse läbinud nelja juhi hulka kuulus Energy Observeri looja ja kapten Victorien Erussard.

Energy Observer, mille partneriks on Toyota, on esimene Toyota kütuseelemendiga varustatud energiasõltumatu ja heitevaba veesõiduk ning toimib puhtale energiale üleminekul teavitusvahendi ja uurimislaborina. Hiljuti esitles see Pariisis uut taastuvenergiale ja vesinikule pühendatud näidisküla. Selle sündmuse ajal valgustas Eiffeli torni esmakordselt roheline vesinik.

Ülejäänud kolm juhti olid Toyota Motor Europe´i insener James Olden, Mirai tootejuht Maxime le Hir ja Toyota France´i turundusjuht Marie Gadd.

Kommentaarid

Toyota France´i tegevjuht Frank Marotte

„Uue Miraiga oleme lahendanud võimatuna näiva eesmärgi. Ettevõttesiseselt kannustab meid mõtteviis end proovile panna ja piire nihutada ning täna tõestasime seda uuesti. Tahan tänada Toyota France´i ja Toyota Europe´i meeskondi ning Victorieni Energy Observerist, kellega meil on sama visioon ja eesmärk. Tugevate partnerlussuhete kaudu saame panustada parema ja keskkonnasõbralikuma ühiskonna saavutamisele. Pidades silmas Toyota eesmärki minna nullheitest kaugemale, pange end tulevikuks valmis.“

Energy Observeri looja ja kapten Victorien Erussad

„Mul on väga hea meel, et võtsin osa sellest katsest läbida uue Mirai rooli taga 1000 km. Toyota on alati olnud vesinikualaste uuenduste esirinnas ja meie koostöö aasta-aastalt üha tugevneb. Endise ookeanipurjetajana tunnen vajadust väljakutsed vastu võtta ning tänan südamest Frank Marotte´i ja tema meeskondi, et nad võtsid mind kaasa sellele heitevabale seiklusele, näidates, et miski pole võimatu ja vesinikupõhine mobiilsus on juba käes!“

Faktid ja arvud

Ühe vesinikutankimisega läbitud vahemaa: 1003 km

Keskmine vesinikukulu: 0,55 kg / 100 km

Allesjäänud sõiduulatus (auto teabesüsteemi kohaselt): 9 km

Tagasi