Eesti suurim autokool täiendas õppesõidukite autoparki

14.06.2021

Autokooli OÜ Autosõit autoparki lisandub käesoleval aastal üle kolmekümne sõiduki, et muuta suure läbisõiduga autopark keskkonnasõbralikumaks ja pakkuda paremaid võimalusi lisaks tavaõpilastele ka erivajadustega juhikandidaatidele.

Tänaseks on autokoolile üle antud 14 uut Toyota mudelit ning aasta lõpus lisandub neile veel pea 20 sõidukit. “Uued sõidukid jagunevad meie erinevate piirkondade vahel üle Eesti ja peagi saab neid ka liikluses näha, koos uute juhikandidaatide ja instruktoritega,” rääkis OÜ Autosõit juhatuse liige Indrek Madar.


Autokooli autoparki lisanduvatest sõidukitest enamuse moodustavad Toyota Corollad, mille eripäraks on Amserv Auto AS juhatuse liikme ja Toyota brändijuhi Margus Nõmmiku nende turvalisus. “Corollad on varustatud Toyota parima turvalisuse tehnoloogiaga Safety Sense, mille standardvarustuses on avariiennetussüsteem ehk auto iseseisev peatamisvõime, adaptiivne püsikiirusehoidja ning raja jälgimissüsteem, ennetamaks juhi kõrvalekaldumist teelt,” kirjeldas ta.


Seoses instruktorite pikkade tööpäevadega autoistmel pöörati Nõmmiku sõnul sõidukite valikul olulist tähelepanu sõitjate turvalisuse kõrval ka mugavusele. Nii näiteks on autoparki lisandunud sõidukitel uus Toyota veermikuarhitektuuri (TNGA) platvorm, mis tagab parema juhitavuse ja stabiilsuse.


Samuti soetas autokool uuteks õppesõiduautodeks populaarsed linnamaasturid ehk Toyota Rav4 hübriidsõidukid, mis saavad juurde käsitsijuhtimise süsteemi ja võimaldavad seega teha õppesõite ka erivajadustega juhikandidaatidel. “Mida rohkem saame pakkuda võimalust juhiõppeks ka erivajadustega inimestele, seda enam on neil võimalus saada aktiivselt osa neid ümbritsevast igapäevaelust. Selleks aga peavad meie autopargis olema head õppevahendid, mis on lisaks kasutajamugavusele ka turvalised nii õppurile kui instruktorile,” selgitas autokooli esindaja.


Võimalus pakkuda ka käsitsi juhitavaid autosid on Nõmmiku sõnul Amservi jaoks oluline, sest haakub ettevõtte sooviga luua võimalikult paljudele inimestele liikumisvabadus. Samuti on Toyota üks paraolümpiamängude suurtoetajaks.


Madari sõnul valiti sobilikud autod autokooli õpilaste ja instuktorite jaoks tuginedes ettevõtte pea 20-aastasele kogemusele ja koostööle Amserviga, mis on kestnud aastast 2007. Nii on OÜ Autosõit kasutuses juba täna üle 80 Toyota sõiduki, millega pakutakse Madari sõnul erinevaid koolitusi nii linnaliikluses kui aastaringsetel libedaradadel. Nõmmiku sõnul on autokooli valikuks osutunud hübriidsõidukite trend jätkuvas tõusujoones, sest tänavu on pea iga teine Baltimaades soetatav Toyota täishübriid-elektriauto ning kõikidest müüdavatest hübriidsõidukitest on pea pooled Toyota mudelivalikust.


Aastast 2002 tegutsev Autosõit OÜ on suurim autokool ja liikluskasvatusega tegelev ettevõte Eestis, mis pakub professionaalset sõidukoolitust ning abi juhilubade taotlemist puudutavates küsimustes. Ettevõttes töötab ligi 100 inimest.


Amserv tegutseb 1992. aastast ja on üks suuremaid autode müügi- ning teenindusettevõtteid Baltimaades. Amservil on Eestis ja Lätis 9 autosalongi, mis müüvad ja teenindavad automarke Toyota, Lexus, Opel ja Peugeot. Amservis töötab ligi 400 inimest.
Tagasi